vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Uroda

Koreańska pielęgnacja twarzy – podstawowe zasady

Koreańska pielęgnacja twarzy – podstawowe zasady

Koreańska pielęgnacja twarzy, to sposób pielęgnacji twarzy praktykowany przez Koreanki, który zyskuje sobie coraz większą popularność. Na jej stosowanie decydują się między innymi osoby, którym zależy na zachowaniu gładkiej oraz mocno nawilżonej skóry.

Z artykułu dowiesz się:

  • na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy
  • jakie znaczenie ma odpowiednie oczyszczanie
  • jak skutecznie nawilżać skórę
  • o czym należy pamiętać w koreańskiej pielęgnacji

Na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy?

Koreańska pielęgnacja twarzy to jeden ze skutecznych sposobów na zachowanie młodej i promiennej cery. W koreańskiej pielęgnacji cery niezwykle ważną rolę odgrywa między innymi dobór odpowiednich kosmetyków.

Warto pamiętać o tym, że koreańska pielęgnacja cery dąży do mocnego nawilżenia i odżywienia skóry. Dodatkowo ten sposób pielęgnacji twarzy stroni od nadmiernego matowienia, które mogłoby prowadzić do powstania efektu szarej, zmęczonej i ziemistej cery.

Koreańska pielęgnacja twarzy – oczyszczanie

W koreańskiej pielęgnacji twarzy przede wszystkim niezwykle ważną rolę odgrywa dokładne, dwuetapowe oczyszczanie skóry. Pierwsze oczyszczanie cery wykonywane jest przy pomocy olejku, który doskonale rozpuszcza zarówno makijaż, jak i różnego rodzaju, nawet bardzo drobne zanieczyszczenia.

Kolejny krok koreańskiej rutyny pielęgnacyjnej stanowi oczyszczanie twarzy przy pomocy żelu do mycia. Specjalny produkt do mycia twarzy pomoże w dotarciu do głębszych warstw skóry i poradzi sobie z zanieczyszczeniami, których nie usunął olejek.

Peeling i tonik – dogłębne oczyszczanie skóry

Następny etap koreańskiej pielęgnacji twarzy stanowi usunięcie martwego naskórka za pomocą delikatnego peelingu. Choć Koreanki bardzo często decydują się na codzienne wykonywanie peelingu, warto pamiętać o tym, że nadużywanie tradycyjnych peelingów mechanicznych może prowadzić do poważnych podrażnień skóry. W koreańskiej pielęgnacji twarzy doskonale sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne wzbogacone o skuteczne składniki nawilżające.

Po wykonanym peelingu na oczyszczoną skórę twarzy koniecznie należy nałożyć tonik. Przemycie twarzy odpowiednio dopasowanym tonikiem pomoże w przywróceniu naturalnego pH skóry i ułatwi utrzymanie dobrego stanu bariery ochronnej naskórka.

Esencja, ampułki, maseczka – czyli jak skutecznie nawilżyć skórę

Wśród obowiązkowych kroków koreańskiej pielęgnacji twarzy nie może zabraknąć odpowiedniego nawilżenia skóry. Pierwszym produktem, który pomaga w dogłębnym nawodnieniu skóry jest tzw. esencja, czyli kosmetyk o delikatnej formule i szybkim tempie wchłaniania.

Po nałożeniu esencji przychodzi czas na aplikację serum oraz zastosowanie nawilżającej maseczki w płachcie. Warto pamiętać o tym, że produkty takie jak serum czy maseczka ponadto ułatwią utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Kremy w koreańskiej pielęgnacji twarzy – o czym pamiętać?

Koreańska pielęgnacja twarzy opiera się na skutecznych i mocno nawilżających kremach. Dzięki nim możliwe staje się utrzymanie młodego i promiennego wyglądu cery. W codziennej pielęgnacji twarzy bazującej na rytuałach Koreanek nie powinno zabraknąć między innymi mocno nawilżającego kremu pod oczy.

W zestawie kosmetyków do pielęgnacji bez wątpienia powinien znaleźć się także krem do twarzy o mocnym działaniu odżywczym i nawilżającym. Oprócz tego osoby marzące o promiennej, zdrowej i zadbanej skórze powinny pamiętać o nałożeniu kremu z filtrem UV, który ochroni cerę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Udostępnij