vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Uroda

Kwas hialuronowy na twarz – efekty

Kwas hialuronowy na twarz – efekty

Jedną z najważniejszych potrzeb naszej skóry jest nawilżenie. Mówiąc nawilżenie od razu przychodzi na myśl składnik kosmetyków, który jest w tej kwestii niezastąpiony – kwas hialuronowy. Jednak jak on właściwie działa? Jakie efekty daje stosowanie kwasu hialuronowego na twarz?

Czym jest kwas hialuronowy?

To związek chemiczny z grupy polisacharydów, który występuje naturalnie w organizmie nie tylko człowieka, ale każdego żyjącego stworzenia. Znajduje się w różnych miejscach, jak np. w ciele szklistym oka czy w mazi stawowej. Jest on też – przede wszystkim – składnikiem występującym pomiędzy włóknami kolagenowymi oraz sprężystymi. To właśnie jego obecność zapewnia skórze jędrność. Nic więc dziwnego, że kwas hialuronowy to pożądany składnik w kosmetykach nawilżających skórę. 

Jak kwas hialuronowy oddziałuje na skórę?

Kwas hialuronowy ma zdolności do wiązania wody i to w bardzo dużej skali. To także humektant, a więc potrafi zatrzymywać wodę w skórze zapobiegając utracie nawilżenia. Choć naturalnie w skórze człowieka znajduje się kwas hialuronowy, to wraz z wiekiem jego zawartość maleje. Jednak odpowiednia pielęgnacja twarzy pozwala przywrócić optymalne nawilżenie, jędrność i elastyczność. Tak więc, przy stosowaniu kwasu hialuronowego możemy liczyć na widoczne ujędrnienie, miękkość skóry oraz jej zdrowy, naturalny wygląd. 

Nawilżanie skóry z kwasem hialuronowym – wybór kosmetyków

Jeśli szukamy w składzie kwasu hialuronowego, to znajdziemy go pod nazwą hyaluronic acid. Warto jednak zwrócić uwagę, jaką formę tego składnika zawiera dany produkt. Kwas hialuronowy ma także swoje pochodne, również dobroczynnie działające na skórę: hialuronian sodu (sodium hyaluronate) i hialuronian potasu (potassium hyaluronate). Dodatkowo, sam kwas hialuronowy może występować w różnym stężeniu i formie. 

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy znajdziemy m.in. w lekkim kremie nawilżającym od Nudmuses. Te polskie kosmetyki to prawdziwe bogactwo składników nawilżających w pielęgnacji skóry. Jeśli chodzi o niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (hydrolyzed sodium hyaluronate), to jego cechą szczególną jest łatwe przenikanie w głąb skóry oraz bardzo mocne działanie antyoksydacyjne. Oprócz kremu nawilżającego, znajdziesz go także w serum z kwasem hialuronowym: https://www.nudmuses.com/pl/shop/cosmetics/moisture-boosting-serum

Jak stosować kwas hialuronowy?

Nawilżenie skóry jest potrzebne przy każdym typie cery. Dlatego właśnie kwas hialuronowy jest składnikiem, który powinien znajdować się w każdej pielęgnacji. Co więcej, można go stosować przez cały rok, bez obaw o np. ekspozycję na słońce. W zimie kwas hialuronowy nawilży skórę, która może się przesuszyć od zimna. Z kolei w lecie złagodzi i nawodni opaloną, zmęczoną od słońca twarz! 

Jeśli chodzi o same kosmetyki, jakie warto stosować, to mamy do wyboru kilka opcji. Jednak najbardziej uniwersalne będzie serum z kwasem hialuronowym. Możemy je stosować zarówno na dzień, jak i na noc. To także dobry produkt, który można zastosować np. pod maskę algową i w domowych warunkach przeprowadzić zabieg okluzji. To sposób na zwiększenie przenikania składników aktywnych z danego kosmetyku w głąb skóry oraz zahamowanie ucieczki wody z naskórka. Takie serum z kwasem hialuronowym pasuje do każdego typu skóry.  

Kwas hialuronowy w codziennej pielęgnacji nawilżającej

Nawilżenie skóry to potrzeba każdej cery. Szukając składnika, który jednocześnie jest skuteczny i nie zaszkodzi naszej twarzy powinniśmy postawić na kwas hialuronowy. Oprócz wyżej wymienionego serum czy kremu, składnik ten można znaleźć także w innych produktach. Mogą to być zarówno kosmetyki do demakijażu, jak i mycia twarzy czy też produkty do ust czy okolicy oczu. Tak więc, kwas hialuronowy to idealny element każdej pielęgnacji i można go stosować w każdym wieku. Zarówno przy cerze z widocznymi oznakami starzenia, jak i przy trądziku czy też normalnej skórze – kwas hialuronowy to zawsze dobry wybór!

Udostępnij