vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Uroda

Twoja skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia

Twoja skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia

Najważniejsze zadanie w pielęgnacji każdego dnia to właśnie nawilżanie skóry. Wpływa ono pozytywnie na wszystkie procesy w skórze i spowalnia procesy starzenia się. Poznaj składniki nawilżające, których warto szukać w kosmetykach.

Kiedy powinno się startować z nawilżaniem skóry?

Tak naprawdę nie ma terminu, od kiedy można zacząć ten proces. Skórę można nawilżać już od młodego wieku i na pewno jej to nie zaszkodzi. Najważniejsze zadania w pielęgnacji skóry w młodym wieku to właśnie nawilżanie i ochrona przed słońcem. Te dwie czynności to doskonały wstęp do dalszej pielęgnacji, która opiera się na składnikach aktywnych mocno działających na skórę. Potem można kontynuować tą samą pielęgnację i dodać do niej ochronę przeciwzmarszczkową. Kiedy skóra wymaga szczególnej uwagi? Musisz wiedzieć, że już po dwudziestym piątym roku życia zaczynają się ubytki kolagenu w skórze i z każdym rokiem staje się ona coraz mniej elastyczna i jędrna. Od tego momentu zaczyna się powolny proces starzenia się skóry i trzeba regularnie dostarczać jej nawodnienia. Im wcześniej zacznie się to robić, tym lepszych efektów można spodziewać się w dojrzałym wieku. 

Woda to podstawowy składnik w naszym organizmie

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nasz organizm to w dużej mierze woda. Komórki skórne zawierają aż 30% wody, która pochodzi z naszego organizmu. Ich prawidłowe funkcjonowanie jest związane z ciągłym nawilżaniem i nie jest tajemnicą, że im bardziej nawadniamy skórę, tym lepiej reaguje na procesy starzenia i na słońce. Zewnętrzna warstwa skóry to płaszcz hydrolipidowy, który powinien być szczelny, aby chronić przed wnikaniem bakterii oraz ubytkami wody. Jeśli są ubytki wody w naskórku, wtedy woda z głębi skóry musi być magazynowana na zewnątrz. Gdy natomiast nawodnienie jest prawidłowe, funkcje skóry są dobrze spełnione. Po dwudziestym piątym roku życia wszelkie procesy regeneracyjne w naskórku wyhamowują, a włókna elastynowe tracą powoli sprężystość. Kolagen jest produkowany w coraz mniejszej ilości, dlatego musi być regularnie uzupełniany. Najlepiej robić to za pomocą kremów i serum z aktywnymi składnikami nawilżającymi, które wnikają głęboko w skórę i ten efekt utrzymuje się na dłużej.

Kwas hialuronowy czyli gwiazda na rynku kosmetycznym

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości kosmetyku nawilżającego, to zwróć uwagę na kwas hialuronowy. Czy wiesz na co pomaga krem z kwasem hialuronowym? Jest to substancja silnie higroskopijna, czyli taka, która przyciąga w dużej ilości cząsteczki wody. Dzięki temu skóra może być nawilżona zarówno w głębokich warstwach, jak i na naskórku. Postać drobnocząsteczkowa kwasu hialuronowego wnika głęboko w skórę i nawilża ją od wewnątrz. Postać średnio- i wysokocząsteczkowa pomaga nawilżyć naskórek i stworzyć na nim tak ważną w codziennym funkcjonowaniu warstwę ochronną. Oprócz kremów, bardzo popularne jest również serum z tym kwasem, które zawiera wyższe stężenie tego składnika i pozwala na jeszcze bardziej intensywną pielęgnację. Stosuj serum z kwasem hialuronowym i tuż po nim krem, a w ten sposób wzmocnisz efekt swojej pielęgnacji. 

Materiał oznaczony

Udostępnij