vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Uroda

Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Jak przyspieszyć wzrost włosów? Każda kobieta chociaż raz marzyła o pięknych i długich włosach. Jak je zapuścić? Zdrowe i zadbane włosy stanowią wypadkową wielu różnych czynników – warto pamiętać o tym, że na nienaganny stan skóry głowy i włosów ma wpływ między innymi rodzaj stosowanej pielęgnacji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najczęstsze przyczyny powolnego wzrostu włosów
  • jaki wpływ ma dieta
  • jak przyspieszyć porost włosów z pomocą olejków

Powolny wzrost włosów – najczęstsze przyczyny

Długie, mocne i gęste włosy to marzenie wielu kobiet, bardzo często wzrost włosów osłabiony jest jednak przez wiele różnych czynników. Do osłabienia tempa wzrostu włosów może przyczyniać się między innymi zła dieta, której efektem może stać się ogólne osłabienie organizmu. Na pogorszenie stanu włosów i skóry głowy może mieć wpływ także zbyt rygorystyczne odchudzanie.

Do powolnego wzrostu włosów mogą przyczyniać się także uwarunkowania genetyczne, nie bez znaczenia pozostaje w tym wypadku także wiek – warto pamiętać o tym, że wraz z upływem lat włosy rosną coraz wolniej. Dodatkowo powolny wzrost włosów może zostać spowodowany przez różnego rodzaju zaniedbania pielęgnacyjne. Na problemy z zapuszczeniem włosów bardzo często skarżą się także właścicielki przesuszonych i łamliwych pasm oraz osoby narażone na silny, długotrwały stres.

Zbilansowana dieta

Osoby zastanawiające się nad tym, jak przyspieszyć wzrost włosów powinny pamiętać między innymi o stosowaniu zdrowej i zbilansowanej diety. W codziennym jadłospisie, który pomoże we wzmocnieniu włosów nie powinno zabraknąć białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczy, zbilansowana dieta powinna zawierać także źródło cennych witamin i minerałów.

Wśród witamin, które pomogą we wzmocnieniu i przyspieszeniu wzrostu włosów można znaleźć między innymi witaminę C. Wpływa ona na produkcję kolagenu, czyli składnika odgrywającego kluczową rolę w całym procesie wzrostu włosów. Poza tym witamina C ma działanie przeciwutleniające oraz zapobiega uszkodzeniom komórek włosów. Spore dawki witaminy C można znaleźć między innymi w czerwonej papryce, słodkich ziemniakach oraz owocach cytrusowych.

Oprócz witamin w codziennej diecie wspomagającej porost włosów nie powinno zabraknąć także cynku. Warto pamiętać o tym, że cynk umożliwia wzrost włosów oraz pomaga w odbudowie uszkodzonych tkanek. Cynk można znaleźć między innymi w płatkach owsianych – regularne spożywanie owsianki pomoże w zachowaniu mocnego i zdrowego wyglądu włosów.

Jak przyspieszyć wzrost włosów – olejek rozmarynowy i olej z korzenia łopianu

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Olejek rozmarynowy jest jednym z najskuteczniejszych środków na przyspieszenie porostu włosów. Według najnowszych badań regularne wcieranie olejku rozmarynowego stymuluje skórę głowy, wzmacniając procesy związane z regeneracją i porostem włosów.

W pielęgnacji zniszczonych i przerzedzonych włosów bardzo często wykorzystuje się także olej z korzenia łopianu, ułatwiający poprawną pielęgnację skóry głowy. Warto pamiętać o tym, że wyciąg z łopianu pomaga między innymi w regulacji pracy mieszków włosowych oraz gruczołów łojowych. Umożliwiając tym samym utrzymanie równowagi i dobrego stanu skóry głowy. Dodatkowo olej z korzenia łopianu zapobiega przed wysuszeniem skóry głowy, stanowiąc tym samym doskonałą ochronę przed swędzeniem, pieczeniem i łupieżem.

Udostępnij