vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Zdrowie

Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Wiele osób zmagających się z problemami skórnymi zastanawia się, jak szybko pozbyć się opryszczki. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi sposobami.

Z tego artykułu dowiesz się jak pozbyć się opryszczki z pomocą różnych składników, np. pasty do zębów czy cytryny.

Pasta cynkowa

Wśród najlepszych sposobów na pozbycie się opryszczki można wskazać przede wszystkim zastosowanie pasty cynkowej. Jest to tradycyjny lek, który można zakupić w aptece bez recepty. Stosowanie pasty jest w pełni bezpieczne, dlatego sprawdzi się ona również w przypadku dzieci. Dzięki paście cynkowej zmiana opryszczkowa staje się bardziej sucha, co przyspiesza jej gojenie się. Do pasty cynkowej można również dołączyć kurację papką z sody oczyszczonej.

Jak szybko pozbyć się opryszczki – pasta do zębów

Kolejnym skutecznym sposobem na eliminację opryszczki jest zastosowanie pasty do zębów, która w swoim składzie będzie miała fluor. Pastę do zębów stosuje się podobnie jak pastę cynkową. Powinno się ją nakładać na powstałe zmiany, dzięki czemu staną się one wysuszone. Jednak ta metoda nie jest polecana u dzieci, ponieważ w paście znajdują się spore ilości fluoru.

Czosnek i cebula

jak szybko pozbyć się opryszczki

W przypadku pojawienia się opryszczki warto również zastosować naturalne produkty. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim czosnek oraz cebulę. Czosnek i cebula mają właściwości przeciwwirusowe, dlatego doskonale radzą sobie z eliminacją wirusa. Zmianę opryszczkową można posmarować czosnkiem, cebulą lub nawet miodem. Dzięki zastosowaniu takiej kuracji eliminacja opryszczki na pewno będzie ułatwiona. Możliwe jest również stworzenie papki z czosnku, cebuli oraz miodu, którą będzie można nałożyć bezpośrednio na zmianę opryszczkową.

Olejek eteryczny

Bardzo dobrym sposobem na opryszczkę będzie zastosowanie różnego rodzaju olejków eterycznych, które mają właściwości przeciwwirusowe. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego, który wspomaga gojenie się ran. Olejki można nakładać bezpośrednio na ranę, jednak można je również łączyć z różnymi papkami, na przykład papką z sody oczyszczonej lub pastą cynkową. Dzięki połączeniu dwóch metod leczenie opryszczki na pewno przebiegnie efektywniej.

Jak szybko pozbyć się opryszczki – okłady z herbaty

Na opryszczkę z powodzeniem można również zastosować okłady z herbaty. W herbacie można znaleźć takie substancje jak taniny, które mają właściwości ściągające. Polecanym sposobem jest przykładanie do ust torebki z herbatą, która powinna być ostudzona. Torebki z herbatą można przykładać do ust nawet kilka razy dziennie, jednak powinno się pamiętać, aby je wymieniać. Okłady z herbaty można stosować również z innymi kuracjami, na przykład kuracją pastą cynkową.

Cytryna

Wśród polecanych metod walki z opryszczką można wskazać także zastosowanie takiego składnika jak cytryna. Cytryna ma właściwości przeciwwirusowe, dlatego doskonale sprawdzi się w trakcie kuracji zwalczających opryszczkę. Najlepszym sposobem będzie przykładanie do ust plasterka z cytryną, co można wykonywać kilka razy dziennie. Podobne właściwości do cytryny ma również ocet, dlatego warto go dołączyć do stosowanych kuracji. Jednak należy zachować ostrożność podczas aplikacji octu na skórę, ponieważ może mieć nieco drażniące właściwości.

Udostępnij