vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Lifestyle

Fotoodmładzanie twarzy laserem – jak wygląda zabieg i czy jest on bolesny?

Fotoodmładzanie twarzy laserem – jak wygląda zabieg i czy jest on bolesny?

Laserowe fotoodmładzanie skóry jest stosunkowo nową propozycją gabinetów kosmetologii estetycznej. Mimo to niemal natychmiast zdobyło ono popularność. Trudno się dziwić – przywrócenie młodzieńczego wyglądu jest pożądane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Możliwość spłycenia zmarszczek i usunięcia przebarwień to kusząca opcja, która znacząco wpływa na poprawę wyglądu skóry. Przekonajmy się, jak fotoodmładzanie wygląda w praktyce i czy jest bolesne.

Jak wygląda fotoodmładzanie twarzy?

Fotoodmładzanie polega na naświetlaniu skóry pulsującym światłem lasera i jest to zabieg bezinwazyjny. Wiązka lasera pojawia się na krótki ułamek sekundy niemożliwy do zarejestrowana przez wzrok. Mimo to w gabinecie kosmetycznym podczas zabiegów laserowych stosuje się gogle ochronne – zakłada je zarówno klient, jak i personel. Są one niezbędne do ochrony oczu, gdyż nawet przez tak krótki okres naświetlania promieniowanie laserowe jest szkodliwe dla wzroku. Gogle są specjalnie zaprojektowane – mają ergonomiczny kształt i przylegają do twarzy, aby całkowicie chronić oczy przed promieniowaniem, które mogłoby spowodować uszkodzenie siatkówki oka.

Wśród często pojawiających się pytań na temat tego, jak wygląda fotoodmładzanie w gabinecie, jedno przewija się szczególnie często: czy zabieg laserowego odmładzania twarzy boli? Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną każdego z nas i zależy od wrażliwości neuroprzekaźników. Wrażliwość na bodźce zewnętrzne zmienia się także w ciągu dnia i zależy od wielu czynników. Fotoodmładzanie nie jest jednak klasyfikowane jako zabieg bolesny, dlatego nie stosuje się przy nim środków znieczulających. Natomiast nałożenie żelu przewodzącego na skórę w trakcie przygotowań do fotoodmładzania laserowego zwiększa komfort odczuwania zabiegu.

Dużą zaletą fotoodmładzania jest to, że nie nakłuwa się przy nim skóry i nie wprowadza się pod skórę preparatów chemicznych. Fale lasera są nieinwazyjnie, choć z dużą skutecznością pobudzają skórę do budowania nowych włókien kolagenowych. Wśród efektów zabiegu warto zwrócić uwagę na poprawę jędrności i sprężystości skóry, która dzięki lepszemu napięciu wygląda młodziej, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Efekty spodziewane po zabiegu fotoodmładzania twarzy

Podczas zabiegu odmładzania twarzy wiązka laserowa rozgrzewa tkanki, a dzięki temu skóra sama rozpoczyna proces bardzo intensywnej regeneracji. Po wniknięciu w głąb skóry światło wpływa na produkcję elastyny i kolagenu. Po pewnym czasie efekty są widoczne m.in. w postaci spłyconych zmarszczek i rozjaśnionych przebarwień posłonecznych. Eksperci są zgodni co do czterech obszarów skuteczności zabiegów fotoodmładzania twarzy:

  • poprawiają one strukturę skóry,

  • niwelują zaczerwienienia i przebarwienia,

  • zmniejszają widoczność rozszerzonych porów,

  • spłycają zmarszczki.

Skuteczność fotoodmładzania jest widoczna zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy zdecydują się na zabiegi w gabinecie. Pamiętajmy jednak o tym, że zabiegi laserowe najlepiej wykonywać jesienią, gdy promieniowanie słoneczne jest znacznie słabsze niż latem. Więcej efektów przynoszą zabiegi wykonywane w seriach, choć jednorazowe fotoodmładzanie też wpływa korzystnie na odzyskanie młodzieńczego wyglądu. W salonach Time for Wax istnieje możliwość wykonania jednorazowego fotoodmładzania w ramach usługi bankietowej lub zaplanowania serii zabiegów w zalecanych odstępach czasu.

Przeciwwskazania do korzystania z zabiegów fotoodmładzania 

Niestety nie wszyscy chętni mogą skorzystać z fotoodmładzania z uwagi na przeciwwskazania do wykonywania zabiegu – dotyczą one okresu ciąży oraz karmienia piersią. Ponadto wykonanie zabiegu może uniemożliwiać przyjmowanie niektórych leków. W praktyce najlepiej jest umówić się na bezpłatną konsultację w gabinecie, by sprawdzić fototyp skóry i prześledzić pełną listę przeciwwskazań oraz rozwiać ewentualne wątpliwości.

Fototyp skóry to określenie stosowane w kosmetologii na opisanie reakcji skóry na działanie promieniowania UV. Na całym świecie wyróżnia się sześć fototypów: od I typu – najjaśniejszego do VI typu – najciemniejszego. Klasyfikacja ta uwzględnia nie tylko kolor skóry, ale również bierze pod uwagę odcień włosów, kolor oczu, ilość piegów oraz reakcje na opalanie. Zabiegi fotoodmładzania twarzy są uznawane przez ekspertów za bezpieczne, tym niemniej istnieją przeciwwskazania, które mają związek z poziomem melaniny w skórze. Niektóre fototypy są bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie słoneczne niż inne. Dlatego osoby o bardzo jasnej karnacji powinny szczególnie dbać o zabezpieczanie skóry kremem z filtrem o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Zaburzenia w poziomie melaniny, które pojawiają się zwykle już od 25. roku życia, sprawiają, że na skórze mogą powstawać przebarwienia. Oznaki starzenia się skóry to nie tylko zmarszczki – to też tzw. plamy starcze. W ich przypadku zabieg laserowy może być świetnym sposobem na poprawę wyglądu. Światło wnikające w głąb skóry, uruchamia szereg procesów, dzięki którym ta odbudowuje się samoistnie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij