vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Perfumy

Perfumy Dior – kwintesencja klasy

Perfumy Dior – kwintesencja klasy

Spośród wielu marek modowych, które budowały swoje imperia na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, na szczególną uwagę zasługuje Dom Mody Dior. Ta paryska marka jest jedną z najcenniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Słynie z kreowania odważnych, a jednocześnie gustownych trendów, ciesząc się opinią luksusowej i bardzo pożądanej, zarówno przez panie, jak i panów. Czołowymi produktami w ofercie marki są perfumy Dior, które w odróżnieniu od innych wyrobów tego domu mody są dostępne nawet na przeciętną kieszeń. Sprawdź, co wyróżnia perfumy od Diora.

Historia marki Dior

Dom Mody Dior został założony w 1946 w Paryżu przez Christiana Diora, który przez wiele lat pełnił rolę głównego projektanta (po nagłej śmierci zastąpił go Yves Saint Laurent).

Marka od początku działalności budziła skrajne emocje – od zachwytu po zdegustowanie. Jednego nie można jej było odmówić: była niezwykle wyrazista i odważna. Znakiem rozpoznawczym marki stały się stylizacje dla kobiet, które podkreślały damskie kształty, co w tamtym czasie było nie lada sensacją.

Ciekawostka

Marka była mocno krytykowana za wykorzystywanie ogromnych ilości materiału do szycia sukni i spódnic (na czele z czołowym projektem Diora – spódnicą midi). Było to spowodowane powszechnym niedoborem tkanin w okresie powojennym.

Styl wypromowany przez Diora nazwano „New Look” (od pierwszej kolekcji zaprezentowanej w 1947 roku) i stał się on fundamentem rewolucji, jaka zaszła w modzie kobiecej, czyniąc z Paryża stolicę nowych trendów i centrum światowego wzornictwa.

Warto wspomnieć, że przeciwwagą dla stylu Christiana Diora było to, co proponowała sama Coco Chanel, stawiająca na minimalizm i pragmatyzm. Obie marki ostro ze sobą rywalizowały, prowadząc mniej lub bardziej oficjalną wojnę, szczególnie na nieprzychylne w stosunku do siebie komentarze.

Pierwsze perfumy Dior

Christian Dior był jednym z pierwszych domów mody, który wprowadził do oferty własną linię perfum. Miało to miejsce już w 1947 roku. Wówczas na rynku pojawiła się ikona rynku perfumeryjnego, czyli Miss Dior (Christian dedykował ten zapach swojej młodszej siostrze).

Miss Dior to jeden z najsłynniejszych zapachów w historii. Klientki od razu pokochały tę kwiatową, słodką i kobiecą kompozycję. Sam Dior w jednym z wywiadów powiedział, że stworzył Miss Dior po to, aby każda kobieta miała możliwość „otulenia się wyjątkową kobiecością”.

Zapach Miss Dior wciąż jest dostępny w ofercie domu mody i mimo upływu lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Jego sława jest porównywalna z Chanel no. 5 czy Black Opium od Yves Saint Laurent.

W aktualnej gamie Christiana Diora znajdziemy zapachy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Do tych najpopularniejszych, oczywiście poza Miss Dior, zaliczymy:

  • Dior Sauvage;
  • Dior Homme;
  • Dior Hypnotic Poison;
  • Dior J’adore;
  • Dior Addict;
  • Dior Fahrenheit;

Perfumy Dior słyną z bardzo wysokiej jakości, doskonałego składu, atrakcyjnych kompozycji zapachowych oraz luksusowego charakteru. Są odpowiednim wyborem dla osób, które świadomie dobierają zapachy do sytuacji, pory dnia, a nawet kreacji, chcąc zawsze pięknie pachnieć i zwracać na siebie uwagę. To kwintesencja smaku i dobrego gustu.

Gdzie kupisz perfumy Dior?

Dior to marka o globalnym zasięgu, dlatego jej produkty są łatwo dostępne w różnych kanałach sprzedaży. Oczywiście najwygodniej i najszybciej będzie poszukać perfum Dior w Internecie. Tutaj jednak mała podpowiedź: nie kupuj ich w przypadkowym miejscu, na przykład na portalu ogłoszeniowym czy aukcji internetowej. Dlaczego? Ponieważ bardzo łatwo można trafić na podróbkę.

Marka Dior jest jedną z najczęściej podrabianych na świecie. Chcąc uniknąć ryzyka zakupu falsyfikatu, najlepiej będzie skorzystać z oferty renomowanej, zaufanej drogerii internetowej.

Oryginalne perfumy Dior kupisz w Super Drogerii, w której masz zapewnioną darmową dostawę zakupionych produktów już od 299 zł. Z pełną ofertą drogerii zapoznasz się na stronie super-drogeria.pl.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij