vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Lifestyle

Okulary kocie oczy – must have do każdej stylizacji

Okulary kocie oczy – must have do każdej stylizacji

Okulary kocie oczy wyróżniają się na tle innych za sprawą charakterystycznego kształtu oprawek. Ich górna krawędź delikatnie unosi się do góry, co daje intrygujący efekt kociego oka, a całej stylizacji nieco drapieżności. Można je kupić w wersji korekcyjnej czy jako okulary przeciwsłoneczne, a za każdym razem robią wrażenie i przyciągają uwagę. Do jakich stylizacji pasują i co warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się cenne informacje na ten temat.

Komu pasują okulary kocie oczy? 

Choć ten nietypowy kształt okularów uchodzi za dość uniwersalny, nie da się ukryć, że oprawki tego rodzaju szczególnie pasują do poszczególnych kształtów twarzy. Mowa tutaj na przykład o twarzach okrągłych. Dzięki okularom z takimi oprawkami okrągłe buzie będą wyglądały na mniej pucułowate i zostaną optycznie wydłużone. Z kolei osoby o kwadratowych twarzach i ostrych rysach, jeśli chcą nosić okulary kocie oczy, powinny zdecydować się na oprawki bardziej obłe w kształcie i o jaśniejszych oprawkach. W rezultacie rysy nie będą wyglądały na jeszcze ostrzejsze, niż są w rzeczywistości. Okulary kocie oczy to wybór odpowiedni dla osób w każdym wieku, a dobór odpowiedniego koloru oprawek czy materiału, z jakiego będą wykonane, może diametralnie zmienić charakter różnych stylizacji.

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne 

W przypadki osób z okrągłymi twarzami okulary kocie oczy będą świetnym wyborem na co dzień. Dobór odpowiednich soczewek i oprawek sprawi, że będą ozdobą twarzy i noszonych na co dzień stylizacji. Warto wziąć pod uwagę to, że brunetkom o wiele bardziej pasują ciemne oprawki, natomiast blondynkom jasne. Jeśli zaś chodzi o okulary przeciwsłoneczne w tym kształcie, to mogą one stanowić stylowe akcesorium podkreślające najróżniejsze kreacje od ekstrawaganckich po codzienne.

Eleganckie stylizacje 

Kocie oczy ze względu na gustowny kształt i powab będą doskonałym uzupełnieniem dla stylizacji eleganckich, takich jak kreacje służbowe. Dress code w niektórych miejscach pracy czy podczas służbowych spotkań wymaga spódnic, stylowych kostiumów i dodatków. Takim właśnie dodatkiem będą okulary kocie oczy, które do całej dość przewidywalnej kreacji wniosą mały element rebelii. 

Smart casual 

Moda na styl smart casual przyszła do nas wiele lat temu z Zachodu i wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Styl ten przewiduje mieszankę elementów wygodnych i komfortowych na co dzień z elementami eleganckimi. Dzięki niemu każda codzienna stylizacja może być niezwykle gustowna. Połączenie dżinsów i sportowych butów z koszulą i minimalistycznym zestawem biżuterii może być doskonałym przykładem tego stylu. Z kolei okulary kocie oczy nadadzą mu jeszcze więcej charakteru, zwłaszcza jeśli uda się dopasować kolor oprawek do innych elementów kreacji.

Styl ekstrawagancki

Okulary kocie oczy to idealna propozycja dla osób, które pragną wyróżniać się w tłumie i w pewien sposób podkreślić swoją indywidualność. Ze względu na kształt można uznać, że są nieco ekstrawaganckie i zdecydowanie wyraziste. Będą świetnym dodatkiem w przypadku odważnych modnych stylizacji. 

 

Udostępnij