vip-brands.pl

Blog tematyczny o modzie i urodzie

Lifestyle

Jakie kosmetyki stosować, aby chronić dłonie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak detergenty czy mróz?

Jakie kosmetyki stosować, aby chronić dłonie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak detergenty czy mróz?

Podczas pielęgnacji naszego ciała często zapominamy o dłoniach. A to one są jedną z części ciała, która wyraźnie pokazuje nasz wiek. Wykonujemy nimi najwięcej codziennych czynności. W rezultacie są one narażone na wiele szkodliwych czynników. Ponadto zimą nasze dłonie są szczególnie narażone na przesuszenie i popękanie skóry. Jak na co dzień ochronić dłonie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi?

Dlaczego skóra dłoni szybko ulega wysuszeniu?

Nasze ręce każdego dnia są narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. W szczególności jesień i zima to pory roku, które dają im się we znaki. Częste zmiany temperatury, mróz i wiatr niekorzystnie wpływają na ich stan. Ponadto częste mycie, szorowanie i kontakt ze szkodliwymi detergentami, może niszczyć naturalną barierę ochronną skóry.

Trzy zimowe zasady

Aby uchronić nasze dłonie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak mróz czy wiatr, warto zastosować się do trzech podstawowych zasad.

  1. Po pierwsze, warto wybierać kremy do rąk, które zawierają składniki silnie nawilżające i emolienty. Dzięki nim skóra dłoni będzie lepiej chroniona przed mrozem, wilgocią i wiatrem.

  2. Po drugie, warto dbać o regularne nawilżanie skóry dłoni w ciągu dnia. W tym celu należy mieć pod ręką małą tubkę kremu, którą można stosować kilka razy dziennie. Najlepiej nakładać krem na dłonie po każdym umyciu ich wodą, a także przed wyjściem na mroźne powietrze.

  3. Po trzecie, należy pamiętać o noszeniu rękawiczek, szczególnie wtedy, gdy wychodzimy na zewnątrz w mroźne dni. Rękawiczki chronią nasze dłonie przed mrozem i wiatrem, co zapobiega przesuszeniu skóry.

Jakie kosmetyki warto stosować?

Aby chronić dłonie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, warto stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji dłoni. Kremy regenerujące do rąk są dobrym wyborem, ponieważ pomagają nawilżyć i odżywić skórę dłoni. Ważne jest, aby wybrać kosmetyki, które skutecznie chronią skórę przed działaniem czynników zewnętrznych (takie kremy w swojej ofercie ma np. firma Cuccio).

W przypadku suchej skóry dłoni należy wybierać kosmetyki, które zawierają składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy czy mocznik. Ponadto warto stosować kremy z filtrem UV, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Należy również pamiętać o noszeniu rękawiczek ochronnych podczas wykonywania prac domowych, szczególnie gdy używamy detergentów lub innych środków chemicznych.

Podsumowując, stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i środków ochrony może pomóc w ochronie dłoni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Warto również pamiętać o regularnej pielęgnacji dłoni i unikaniu czynników, które mogą prowadzić do ich uszkodzenia.

Udostępnij